Debrecen fideszes polgármestere interjút adott, melyből az derült ki, hogy semmit nem ért abból, hogy miért veszélyes az akkumulátorgyár, mit jelent a demokrácia és az is, hogy teljesen alkalmatlan a posztjára.
Papp László azt állítja, hogy politikai kérdéssé vált az akkugyár kérdése. Az LMP szerint ezzel szemben az igazság az, hogy azért állítja ezt, mert nincsenek valódi érvei a szakértők által felvetett veszélyekre. Egyetlen észérv nem hangzott el tőle és stábjától arra vonatkozólag, hogy középtávon mit kezd a város a nagyfokú vízfelhasználás problémájával. Ugyanis a klímaváltozás miatt a régió az elsivatagosodás útjára lépett, nyáron egyre nagyobb aszályok jönnek, miközben kiderült, hogy az akkugyárat bővíteni akarják. A polgármester arról nem mer beszélni, hogy mi lesz öt vagy tíz év múlva.
Papp László hallgat arról is, hogy a gyár megépítése azt jelenti, hogy értékes magyar termőföldeket betonoznak le. A kínai akkumulátorgyár 221 hektár termőföldet akar elrabolni tőlünk. A nem sokkal korábban épített BMW gyár már 500 hektárnál tart, mely földek egészen kiváló 40 fölötti aranykorona értékkel bírtak.
Papp László a közmeghallgatáson kijelentette, hogy akkor is megépítik a gyárat, ha a debreceniek nem akarják. Azóta kiderült, hogy a debreceniek 64 százaléka utasítja el a gyárat és mindössze 19 százalékuk támogatja. A polgármester ebből az üzenetből sem ért.
Papp László megbukott, távoznia kell posztjáról!
LMP: a Fidesz sunnyog az akkumulátorgyárak ügyében
A Fidesz sunnyog és az EU-ra sem számíthatunk az akkumulátorgyárak ügyében – mondta Tetlák Örs, az LMP országos elnökségének tagja a párt Facebook-oldalán közvetített sajtótájékoztatón vasárnap.
Bírósághoz fordul a Momentum, mert megakadályozná a Fidesz a debreceni akkugyáras népszavazást
Miután rájöttek, hogy a Momentum meg fogja csinálni az aláírásgyűjtést és népszavazást kell tartani a vízzabáló gyárról, elutasították ugyanazt a kérdést, amit korábban már átengedtek egyszer.
Gyáván megfutamodott a Fidesz, nem mert vitázni az akkumulátorgyárakról, mert tudta, hogy alulmaradt volna
A kormánypártok távolléte miatt határozatképtelen volt az Országgyűlés ellenzék által kezdeményezett hétfői rendkívüli ülése, így csak a napirend előtti felszólalások hangozhattak el. A mintegy háromnegyed órás ülésen a kormány képviselői sem vettek részt.