A Lehet Más a Politika budapesti elnöke nem rég a Határ úti Kiserdőben járt, ahol felmérte, milyen pusztítást okozna a Galvani híd forgalmát levezető út megépítése, és milyen terhet róna a környezetre az így keletkező forgalom.
Ferenczi István és az LMP véleménye szerint a Galvani projekt a jelenlegi formájában nem összeköti, hanem elválasztja az embereket. Szerintünk nem arról folyik a vita, amiről valójában beszélni kéne. Azt elismerik, hogy Budapestnek kellenek új hidak, és Dél-Budapesten a Lágymányosi hídtól délre is kell egy új híd. A zöld párt szerint viszont a Galvani híd forgalmát levezetendő új utak nyomvonala nem jó.
A Határ úti alagút nem igazi alagút.
Mindenki a Határ úti nyomvonal változatokról beszél, mint lehetséges alternatívákról és, hogy ezek közül a legélhetőbb a 3-as verzió, merthogy egy alagútban menne az út.
Ez az alagút már jóval a Határ út vége előtt véget érne, és elkezdene emelkedni a rámpa. Ez azt jelentené, hogy nem kettő vagy négy, hanem hat sávon dübörögne a forgalom és terhelné a környezetet és a Wekerlén élőket - mondta Ferenczi István.
Ennek egy alternatív megoldás az, hogy ha a rámpát nem viszik el a wekerlei házak irányába, hanem visszakanyarítják az erdőbe, de akkor már ugyanott vagyunk, ahol a part szakad, mert még egy jó pár száz fát ki kell vágni.
A jelenleg folyó nyomvonal vita olyan keretek között zajlik, ahol nem lehet jó megoldást találni. Kényszermegoldásokról beszélhetünk csak.
Ezek a kényszermegoldások egymásnak ugraszthatják a IX., a XIX. és a XX. kerületek lakóit és vezetőit. Szembeállítja egymással az emberek védelmét és a zöldterületek védelmét. Pedig az az alapvető probléma, hogy rossz kérést teszünk fel.
Az LMP budapesti elnöke szerint nem az az igazi kérdés, hogy a jelenlegi változatok közül melyik nyomvonal valósuljon meg.
"Az igazi kérdés az, hogy miért jön ide a város sűrűn lakott részeire egy négysávos út jelentős mértékű tranzit személy és teherforgalommal?"
Erre kell választ adni. Erre kell választ adni minden kerületi polgármesternek, a főpolgármesternek és a Fidesz-kormánynak is.
(forrás: Jövő TV)
A Momentum kiáll a Határ úti Kiserdő elpusztítása ellen
Orbán és a fideszesek köztudottan szeretik a focit és a pálinkát. Két dolgot viszont nagyon nem szeretnek: a zenét és a természetet. Jelen esetben utóbbi van továbbra is veszélyben. Ebben az ügyben lépett fel közösen a Momentum több politikusa.
A Fidesz olimpiai rémálmából született a Kiserdőt is veszélyeztető Galvani híd ötlete
A Fidesz egy komolytalan párt, de pár dologban nem viccelnek. A lopást, a hatalmi játszmákat és a sportot komolyan veszik. Azt is komolyan vették, hogy Budapest jövőjét majd az olimpiai fejlesztésekhez fogják szabni.
Bakos Bernadett: Lényegében ugyanott vagyunk, ahol a hídvita kibontakozása előtt
Az LMP önkormányzati képviselője elmondta a Kőbányát is érintő Galvani projektről, hogy ő és pártja csak abban az esetben tartja elképzelhetőnek a megvalósítását, ha megegyezés születik a kapcsolódó radikális forgalomcsillapításról is.
Paróczai Anikó: Budapestnek nem több körútra, hanem több parkra és erdőre van szüksége
A Galvani híd ötlete az Orbán-kormány olimpiával kapcsolatos lázálmai miatt került megint előtérbe. Az olimpiát szerencsére nem tartják meg, de a híd megépülésével nagy változások lehetnek a külvárosokban.