A hazai magánkórházak és -rendelők igen bizakodóan tekinthetnek a jövőbe: mivel az állami ellátás elégtelen, az emberek hozzájuk fordulnak. Főleg, ha sürgős esetben nincs más választásuk. A Fidesz ajánlata a betegek számára: fizess vagy halj meg!
A Portfolio pénzügyi portál a legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatók főnökeit kérdezte arról, hogy mire számítanak a jövőben. A magánorvosi szolgáltatók meglehetősen bizakodóak, hiszen a forgalmuk a koronavírus ideje alatt is szépen nőtt, és továbbra is egyre többen fordulnak a fizetős egészségügyi szolgáltatások felé.
A Fidesz hazai egészségügyre gyakorolt hatása óriási és borzalmas volt. A szakmaiatlan, kapkodó vagy éppen nettó rosszindulatú döntések sorozata odáig vezetett, hogy körülbelül 6000 szakember elhagyta a pályát, a kórházak finanszírozása zavarosabb, mint a Velencei-tó halpusztuláskor, és ami a beteg szempontjából a legfontosabb: hihetetlenül hosszúra nyúltak a várólisták a legyeszerűbb vizsgálatra vagy kezelésre is, nem is beszélve a komolyabb beavatkozásokról.
A kérdés számos család esetében nagyon elemi szintre redukálódott: vagy fizetnek, vagy idő előtt meghal a szerettük. Az pedig, hogy tudnak-e fizetni, nagyon is kétséges: a magánszolgáltatók európai árakon dolgoznak, míg a magyarok az európai fizetések töredékéből kénytelenek megélni.
Mondjuk ki: az emberek nagy részének nincs lehetősége mindent magánban intézni, és az állami ellátásra hagyatkozni manapság kifejezetten veszélyes vállalkozás.
Az, hogy a Fidesz szerint ez rendben van, sőt kívánatos irány, az erkölcsileg is maximálisan kifogásolható egy elvileg civilizált államban, ahol egyébként elképesztő összegeket fizetünk be társadalombiztosítás címén az államkasszába. Hogy az az összeg milyen kalandos úton alakul egy Fidesz-csicska jachtjává, az már más kérdés.
A Fidesz már a koronavírus előtti időkben megindította a folyamatot, aminek a lényege a bármilyen szinten fizetőképes betegek magánegészségügybe való átáramoltatása. Többek közt azért hozták létre az EESZT rendszert, hogy oda a magánszolgáltatóknál készült leletek is felkerülhessenek. Ezen kívül egyre több Fidesz-csicska száll be a magánegészségügybe.
A Fidesz számára az emberek magánegészségügybe kényszerítése tipikus "két legyet egy csapásra" helyzet: egyrészt több marad az államkasszában, ami majd egy ponton elveszti közpénz jellegét, másrészt lehet üzletember sapkában is nyerészkedni az emberek általuk okozott nyomorán. Bravó!
Teljesen egyértelmű, hogy ezt a számító, embertelen és telhetetlen kormányt le kell váltanunk. 2022-ben egy olyan korszaknak kell elkezdődnie, amiben az egészségügy középpontjában nem a haszonszerzés, hanem az ember áll.
Válasszunk emberséges vezetőket 2022-ben!
Forrás: medicalonline.hu
Műtétek: hosszúak a várólisták, viszont nincs elég orvos és ápoló
Miután egy csomó ember meghalt Kásler eszetlen kórházkiürítése és a műtétek elhalasztása miatt, most elvileg újraindítják az egészségügyi ellátást. Csakhogy akkora lemaradásban vannak a műtétekkel, amit még teljes személyzettel is sokáig tartana ledolgozni.
Kásler Miklós lemondását követelték az egészségügyi dolgozók
Ezrek tüntettek Orbán erőszakkal áttolt egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvénye miatt szombaton a Hősök terén. A demonstráción a tömeg kifütyülte Kásler Miklós pofátlan levelét, majd percekig skandálták: MONDJON LE!
Oláh Lajos: 5500 egészségügyi dolgozó távozott a Fidesz miatt
Egy világjárvány közepén tette tönkre az Orbán-kormány az egészségügy maradékát. Az ágazat munkavállalóit hátrányosan érintő, érdemi egyeztetések nélkül született döntés miatt 5000-nél is többen hagyták hátra az állami rendszert.