A Párbeszéd kezdeményezi a parlament mentelmi bizottságánál, hogy induljon vagyonosodási vizsgálat a vallomásokban megnevezett négy fideszes politikus ellen. A DK arra vár választ a kormánytól és a Fidesztől, hogy kik azok a további kormánytagok és fideszes képviselők, akik még érintettek lehetnek a Völner-ügyben. Az MSZP szerint a Fidesz lapítása felér egy beismerő vallomással.
Ahogy arról tegnap már beszámoltunk, megbundázott végrehajtói pályázatokról szóló tanúvallomásokat hozott nyilvánosságra a Telex. A nyertes pályázatokról Völner és Schadl nyilvánosan egyeztetett, és ezek kapcsán előkerült több fideszes parlamenti gombnyomogató neve is: Gelencsér Attila, Szatmáry Kristóf és Cseresnyés Péter fideszes képviselők, illetve Csizi Péter volt képviselő is támogathatta egyes végrehajtók kinevezését a Varga Judit vezette Igazságügyi Minisztériumban.
A Párbeszéd kezdeményezi a parlament mentelmi bizottságánál, hogy induljon vagyonosodási vizsgálat a négy fideszes politikus ellen.
Jámbor András, az ellenzéki párt frakciójának tagja egy csütörtöki, budapesti, de online is közvetített sajtótájékoztatón úgy fogalmazott:
Az elmúlt időszakban kiszivárgott információk alapján olyan szintű politikai érintettség látszik, ami teljesen egyértelművé teszi, hogy a Völner-Schadl-ügy az elmúlt harminc év legdurvább korrupciós ügye.
Jámbor András katasztrófának nevezte, hogy konkrét parlamenti képviselők neve elhangzik egy ilyen ügyben és utalások vannak különböző személyekre, de nem indul nyomozás.
A Demokratikus Koalíció választ vár a kormánytól és a Fidesztől arra, hogy kik azok a további kormánytagok és fideszes képviselők, akik még érintettek lehetnek a Völner-ügyben - mondta csütörtöki online sajtótájékoztatóján a párt frakciószóvivője.
Kálmán Olga arról beszélt, hogy arra a kérdésre is választ várnak, hogy pontosan mi volt a tanúvallomásokban szereplő négy fideszes politikus szerepe a Völner-ügyben?
Az MSZP szerint a Fidesz lapítása felér egy beismerő vallomással. Az ellenzéki párt szerint az Orbán-kormánynak nem számít se a becsület, se a jó hírnév, hiszen a zárkában ülő Schadl György még mindig a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke. A végrehajtók alkalmasságát senki sem vizsgálja, Varga Judit igazságügyi miniszter nem reagál arra, hogy a munkatársai szerint korrupt módon zajlott a végrehajtói pályázatok elbírálása, és sem a Fidesz-frakció elnökét, sem pedig Orbán Viktor pártelnököt és kormányfőt nem érdekli, hogy a korrupciós ügy résztvevőjeként beszélnek Gelencsér Attila, Szatmáry Kristóf és Cseresnyés Péter fideszes országgyűlési képviselőkről.
Pontosan lehetett tudni, melyik lezsírozott végrehajtói pályázatot melyik fideszes képviselő támogatja
Megbundázott végrehajtói pályázatokról szóló tanúvallomásokat hozott nyilvánosságra a Telex. A nyertes pályázatokról Völner és Schadl nyilvánosan egyeztetett, és ezek kapcsán "támogatóként" előkerült több fideszes parlamenti gombnyomogató neve is. Mutatjuk, kiké.
Ne viccelj, ez természetes - mondta Schadl, miután bizalmas infókat adott át a politikai ellenfeléről Völnernek
Aranybánya a Völner-Schadl botrány lehallgatási jegyzőkönye. Minden nap újabb mocsokságok derülnek ki erről a két korrupt, fideszes börtöntöltelékről.
Ugye Novák nem ad titokban kegyelmet Völnernek?
Az előző köztársasági elnök valószínesíthetően mentett már meg a börtöntől fideszes politikust, és inger most is lehet rá, hisz a korrupcióba belebukó Völner Pál volt államtitkár, és a már előzetes letartóztatásban lévő Schadl György, volt végrehajtó kamarai elnök olyan titkok tudói, amelyek alapjaiban rengethetik meg a Novákot elnöki székbe emelő pártot és kormányt.