Október 23-án olyan megmozdulást szerveznek, ahova minél több szakszervezetet el tudnak hívni, és ahol minél több szakszervezet el tudja mondani, milyen sérelmei vannak a kormánnyal szemben, vagy akár olyanok, amelyeket az azt megelőző időszakban szenvedtek el, de azóta se javították ki a döntéshozók.
A Jobbágyságra átnevezett Futárok a KATA-ért csoport október 23-ára szervez több ezres tüntetést, de Kolesár András, a szervezet egyik képviselője bízik benne, hogy több tízezres lesz. A Klubrádió Megbeszéljük adásában közölte: a látványos aktivitás csökkent náluk, de a háttérben folyamatosan veszik fel a kapcsolatot a szakszervezetekkel, az is a céljuk, hogy a nemzeti ünnepen minél több szakszervezet elsorolhassa a problémáit.
Pofont akarnak adni a kormánynak a demonstrációval, jelezve, hogy elég volt.
Kolesár András, a Futárok a KATA-ért csoport vezetője az adásban elmondta, már neki is váltania kellett, kata helyett átalányadózik. Jelezte: bármelyik főállású egyéni vállalkozó, aki átalányadózásra váltott most, akár havi 50 helyett 200 ezer forintos adóteherrel is számolhat. Nyilván mindenkinek a keresetétől is függ, hogy mennyit adózik, de nem lehet nem adóemelésnek tekinteni a kata súlyos szigorítását.
Szerinte volt értelme a tüntetéseknek, megismert egy nagyon cselekvőképes és cselekedni akaró csoportot. A legutóbbi tüntetés után átnevezték magukat Jobbágyságra, mert nem akartak senkit kizárni a tiltakozók közül, és reflektáltak a kormánymegbízottak ispánná változtatására is. Az volt a cél, hogy olyan platformot hozzanak létre ebben a megosztott társadalomban, ahol a politikából kiábrándult és az elmúlt 12 évben a perifériára került emberek megbeszélhetik a dolgaikat. Ők azok, akiknek „tojt a fejére a kormány”, köztük nagy szeretettel említi a tanárokat, jegyezte meg.
Lesz következő megmozdulás – jelentette ki Kolesár András. A látványos aktivitás csökkent, de a háttérben folyamatosan veszik fel a kapcsolatot a szakszervezetekkel, több tucat szakszervezettel próbálnak megegyezésre jutni. Október 23-án olyan megmozdulást szerveznek, ahova minél több szakszervezetet el tudnak hívni, és ahol minél több szakszervezet el tudja mondani, milyen sérelmei vannak a kormánnyal szemben, vagy akár olyanok, amelyeket az azt megelőző időszakban szenvedtek el, de azóta se javították ki a döntéshozók. Hangsúlyozta a szerveződésük civil jellegét, egyetlen párt mögé se álltak be.
Az a cél, hogy október 23-án sok ezres tömeget ki tudnak vinni az utcára.
Kolesár András bízik abban, hogy több tízezres lesz. A párttá alakulás semmiképp sem jöhet szóba, valószínűleg nemsokára bejegyzett civil szervezetként fognak működni, ennek leginkább jogi okai vannak. Például, ha gyűjtést indítanak a tüntetéseken „szénné bírságolt” futárok segítésére, azt civil szervezetként sokkal egyszerűbb kezelni.
Szerinte most elég sok embert haragított magára a kormány, és bízik benne, hogy kvázi egy pofont tudnak nekik adni, ha elég sok embert visznek az utcára. Ennek a pofonnak az az üzenete, hogy bár eddig okosan csinálták, milliméterenként adagolták az illiberalizmust, a diktatórikus elemeket, most már elég volt, van egy határ, amin nem lehet túlmenni. Reméli, hogy októberre a kiábrándult fideszesek a rezsiszámláikat lobogtatva is csatlakozni fognak – tette hozzá.
Úgy látja, sok olyan probléma van a kormánnyal, amit az ember már Fidesz-szavazóként se tud a szőnyeg alá söpörni, említette az egészségügy, az oktatás állapotát, a mozdonyvezetők helyzetét vagy a Pegasus-ügyet.
Katasztrófát okozott a kata szétverése Magyarországon
Minden idők második legnagyobb végelszámolási hulláma zajlott le augusztusban.
MSZP: Gazdasági hullarablás, hogy Parragh pénzt követel a miatta megszüntetett vállalkozásoktól
A Kata felszámolásában főszerepet játszó Parragh László által vezetett Magyar Kereskedelmi és Iparkama levelet küldött a korábbi kata-alanyoknak. Azt írták, ha valaki 10 napon belül nem fizeti be az évi 5000 forintos kamarai tagdíjat, a NAV-nak adják át az ügyet végrehajtásra, és az összeget köztartozásként szedik be.
A demokrácia és a remény koporsóját vitték tiltakozók a parlament elé - FOTÓK
Ismét hídlezárással tiltakoztak a katatörvény ellen.