Míg az európai válaszadók 35 százaléka jelezte azt, hogy 2020-ban csökkentek a bevételei, Magyarországon ez az arány sokkal magasabb, 41 százalék volt - tájékoztatta az Intrum követeléskezelő vállalat novemberi felmérésének eredményeiről az MTI-t.
A kisebb jövedelemből gazdálkodóknak több mint a fele meghúzta a nadrágszíjat, csökkentette a nem létfontosságú termékek vásárlását, 21 százalék a pandémia alatt plusz munkát vállalt, 16 százalék családjától kért kölcsönt, 9 százalék pedig banki hitelt vett fel - ismertette az Intrum.
A jövedelem csökkenése európai szinten elsősorban azokat érinti, akiknek eleve alacsony a keresetük. A válaszadók közül sokan attól tartanak, hogy hamarosan csökkenhet a jövedelmük.
Ebből is látszik, hogy mennyire embertelen Orbán Viktor és vámpírkormányának hozzáállása. Ők ugyanis pont a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévőkbe rúgnak bele, és a luxusfideszesek életét élvező elitet támogatják.
Tehát azokat hagyják az út szélén, akik segítségre szorulnának. Közben meg azoknak juttatják a milliárdokat, akik már most is luxusjachton, magángépen, palotákban és helikoptereken mulatják az időt.
Szabó Tímea: folytatódik Orbán Viktor vakcinakáosza
A miniszterelnök ne a közpénzek ellopásában serénykedjen már, hanem az emberek biztonságának garantálásában – mondja Óbuda országgyűlési képviselője!
Megint a dolgozók és a közemberek szívnak Orbán miatt
Mivel Orbán Viktor kormánya megszorításokat vezetett be Budapest ellen, a főváros nem tud béremelést adni a BKV és más cégei dolgozóinak. Könnyen lehet, hogy sztájk és leállás is lesz azért, mert a vámpírkormány kirabolja a várost.
Megint és újra a gazdagokat támogatja a Fidesz
A fideszes Zsigó Róbert, a családokért felelős tárca nélküli miniszter parlamenti államtitkára bejelentette, hogy a CSOK-osoknak az áfát sem kell megfizetni az újépítésű lakások vagy házak után.
2020 volt az eddigi egyik leggyengébb éve a magyar gazdaságnak
A rendszerváltás óta ez volt a harmadik legrosszabb éve a magyar gazdaságnak. Nyilvánvalóan Orbánék belső háborúskodása nem segített ezen.
Esett a magyar gazdaság, de nem ez a legnagyobb baj
5,1 százalékkal csökkent a magyar GDP 2020-ban az előző évihez képest a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) becslése szerint.