Az MSZP elfogadhatatlannak tartja, hogy háziorvosokat vegzáljanak, bírsággal és a működési engedélyük visszavonásával fenyegessenek azért, mert nem hajlandóak önként vállalni az új ügyeleti rendszerben való részvételt.
Pintér belügyér az egészségügy terén is ugyanazt a rendőrtempót követi, mint a tanárok esetében: a Szabad Európa birtokába jutott határozatok szerint azokat a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei háziorvosokat, akik eddig még nem kötöttek szerződést "önkéntes" alapon az Országos Mentőszolgálattal, 30 ezer forinttól 5 millió forintig terjedő bírsággal fenyegetik meg.
Az OMSZ január 1-jétől vette át az önkormányzatoktól a háziorvosi/gyermekorvosi ügyelet működtetését. Az orvosoknak havi két ügyelet ellátásáról kell(ene) szerződniük velük.
Dr. Kónya Zsuzsanna Terézia, a MOSZ jogsegélyszolgálatának ügyvédje szerint a határozat több sebből vérzik. Elsősorban azért, mert maga a jogszabály orvos kötelezéséről szól, de a határozat már egy háziorvosi vállalkozást büntet. Az ügyvéd szerint ráadásul az orvos nem vállalhat az asszisztens nevében kötelezettséget.
Kónya Zsuzsanna szerint a mentőszolgálatnak közbeszerzést kellett volna kiírnia vállalkozások számára az ügyeleti szolgálat ellátására, nem kötelezni őket.
Egy szerződés két fél szabad akaratnyilvánításán alapul, nem diktátum. Ez így olyan, mint a középkori igásrobot vagy a munkaszolgálat
– mondja a MOSZ ügyvédje.
Mivel a Magyar Orvosi Kamara tiltakozott az új ügyeleti rendszer ilyen bevezetése ellen, a kormány két nap alatt megszavaztatott két törvénymódosítást a parlamenttel: eltörölték a kötelező kamarai tagságot, az etikai eljárásokat pedig az Egészségügyi Tudományos Tanács hatáskörébe utalták.
A kamara azt javasolja, hogy támadják meg az érintettek a határozatot, mert arra van mód. Szerveződjenek pertársaságba, a kamara magára vállalja ennek a költségeit, már ügyvédekkel is szerződtek ennek érdekében.
Az MSZP elfogadhatatlannak tartja, hogy háziorvosokat vegzáljanak, bírsággal és a működési engedélyük visszavonásával fenyegessenek azért, mert nem hajlandóak önként vállalni az új ügyeleti rendszerben való részvételt. Közleményük szerint a Magyar Szocialista Párt már korábban is azt az álláspontot képviselte, hogy a háziorvosok már eleve túlterheltek, átlagéletkoruk 60 év felett van, bőven megdolgoztak már azért, hogy nyugodt életet élhessenek. Jogukban áll, hogy aki nem szeretne ügyeletet vállalni, az tehessen így.
Az MSZP osztja a Győr-Moson-Sopron megyei orvosi kamara területi elnökének állásfoglalását, miszerint ha nincs egészségügyi szükségállapot, akkor a háziorvosok nem vezényelhetők ilyen módon.
Továbbra is azt javasoljuk az orvosoknak, hogy a kötelező kamarai tagság eltörlése ellenére maradjanak a Magyar Orvosi Kamara tagjai, és támogassák a MOK-ot, mert ez az a szervezet, amely képes fellépni ez ehhez hasonló visszás esetekben.
- írta a közlemény szerzőjeként Dr. Szelényi Zoltán, az MSZP egészségügyi kabinetének vezetője.
Egy nap alatt átment, és holnap már hatályba is lép a kötelező orvosi kamarai tagságot megszüntető törvény
Alig egy nap alatt átment az egészségügyi átalakítás módját kritizáló Magyar Orvosi Kamara jogait megnyirbáló törvény. A MOK szerint koncepciós eljárásban támadta meg a kormány az orvosokat.
A fideszes pártállam büntető ökleként szolgálhat az etikai eljárásokat végrehajtó, Pintér kezében lévő Egészségügyi Tudományos Tanács
A szervezet komoly etikai kérdésekben ad ki állásfoglalásokat, tagjait az egészségügyért felelős miniszter nevezi ki, és a működését is minisztériumi rendelet szabályozza – összegezte a HVG. Magyarán az orvosok sorsa a Belügyminisztérium, azaz Pintér Sándor, tehát a Fidesz-kormány, végső soron pedig Orbán Viktor kezében van.
Hadüzenet az orvosoknak, elfogadhatatlan bosszúhadjárat - ellenzéki reakciók a MOK ledózerolásának tervére
A DK szerint újabb orvosokat fog külföldre üldözni, ha Orbánék ledózerolják a Magyar Orvosi Kamarát. A Momentum Pintér Sándor bosszúhadjáratának és elfogadhatatlan politikai büntetőakciónak tartja a kötelező orvosi kamarai tagság megszüntetését.