Az aligai civilek szerint megsemmisítik a Balaton természetes környezetét, teljesen tájidegen épületeket terveznek oda. 1948-ban Rákosiék vették el és zárták el a helyiek elől a Balaton-partot. Most a NER milliárdosai akarják ugyanezt tenni.
Megkezdte a helyiek kiszorítását a Club Aliga új tulajdonosa, a Balázs Attila vezette Bayer Property – így összegezte a fejleményeket az Aligai Fürdőegyesület alelnöke a Szabad Európának. A magaspartról egy lejáró vezet le a Balatonhoz, amit most szerinte lezárhatnak a nyaralók elől. A beruházó újabb zárt körű tájékoztatót hirdetett, de már az előző is színjáték volt a civil szervezet szerint.
A Bayer Property nem ismeri el a korábbi tulajdonos által vállalt kötelezettségeket, amelynek része egy lépcsőlejáró a magaspart északi oldalán, a beruházó területén – mondta a Szabad Európának Bukovszki András, az Aligai Fürdőegyesület alelnöke, helyi önkormányzati képviselő. Balázs Attila cége szerinte le akarja zárni az egyetlen lejárót, arra hivatkozva, hogy nem biztonságos.
A lépcső kétszáz méter hosszan a magaspartról vezet le a Balatonhoz. Ha nem lenne, kilométereket kellene kerülni a lejutáshoz. Ez egy nagyon fontos lejáró, több ezren használják azóta, hogy a Club Aliga előző tulajdonosának finanszírozásával megépült 2010-ben
– mondta Bukovszki András.
A helyiek minden évben karbantartják a korlátokkal kiépített hegyi ösvényt. Az előző tulajdonos egyébként két lejárót ígért a magaspartról a Balatonhoz, ebből ez az egy készült el, és az új tulajdonos most ezt is el akarja venni a helyiektől az aligai civil szervezet alelnöke szerint, aki úgy gondolja: a polgármester és a képviselő-testület többsége is a beruházó oldalára állt, mindenben asszisztálnak nekik.
A magaspart tetejére tervezett öt darab hatemeletes, húsz méter magas társasház építési engedélyét a fürdőegyesület által indított perben a bíróság megsemmisítette március elején. Később a kikötőépület építési engedélyéről is hasonló döntés született. Bukovszki András úgy tudja, ez utóbbit már nem akarja megépíteni a beruházó. Ez egy közparkban, állami területen épült volna fel, amelynek önkormányzati tulajdonba kellene kerülnie a törvények szerint, de nem került, mert a közfunkciók nem lettek bejegyezve a földhivatalnál az MNV korábbi vezetője által, aki később tulajdonosként jelent meg a területen, ahogy erről egy korábbi cikkünkben beszámoltunk.
A kilencmillió éves védett löszfal teteje nem csúfítható el egy ilyen tájidegen épületegyüttessel. Itt egy ember profitja érdekében megsemmisítik az egész keleti medence természetes környezetét, az Aligától Almádiig egységes löszfalat, amely egy aktív, mozgásban lévő anyag, ezért nagyon kockázatos arra ekkora tömegű épületeket felhúzni
– fogalmazott.
Egy 540 méteres partszakaszt, amelyen a parti sétány is húzódik, az új tulajdonos felparcellázott és eladott a parttal együtt. A helyiek továbbra is abban bíznak, hogy a parti sávot önálló helyrajzi számra helyezik, és továbbra is használhatják az ott élők és a nyaralók.
1948-ban Rákosiék vették el és zárták el a helyiek elől a Balaton-partot. Most a NER milliárdosai akarják ugyanezt tenni.
Az aligai civilek szerint megsemmisítik a Balaton természetes környezetét, teljesen tájidegen épületeket terveznek oda. Azt szeretnék elérni, hogy vonják vissza a kiemelt beruházás státuszt, mert az felülírja a helyi építési szabályzatot, a vízpart szabályozását, a Balaton-törvényt magában foglaló Településrendezési törvényt, amely szerint a parti sétányok hossza, a zöldterületek és a strandok területe nem csökkenthető. Ezeket a törvényeket mind áthúzták egy kormányrendelettel, elvehetik a teljes, 1300 méteres aligai parti sétányt. Azért küzdenek, hogy ne épülhessenek vízparti magánvillák a parti sétány helyén.
A NERoligarchák újabb területeket sajátítanak ki Balatonaligán
Az építkezés egy kikötőbeli közparkot és sétányt venne el a lakosoktól, a mostani természetes, csendes tájképet egy hangos munkaterülettel cserélnének fel, hogy aztán egy zárt, milliárdosoknak szánt villapark álljon a helyén. Mindezt annak ellenére, hogy Lázár János júliusban külön megígérte a parlamentben, hogy a helyiek akarata ellenére nem fog több beruházás indulni a Balatonnál. A DK vízparti építési moratóriumot követel.
Az orbáni infláció miatt lassan már csak a NERisztokrácia engedhet meg magának egy balatoni nyaralást
40%-kal is drágábbak lehetnek az idei szállásárak a tavalyinál. Pedig már tavaly is belekerült félmillióba egy hét egy négyfős családnak.
Minden törvényen átgázolva építtetne kikötőt a balatonföldvári strand helyén a NER
Ez a történet ékes példája, hogy hogyan lehet a jogot figyelmen kívül hagyni azért, hogy gazdag emberek, az új fideszes elit érdekei érvényesüljenek. A DK szerint ha már most élne az Árnyékkormány által javasolt vízparti építési moratórium, nem építhetné be a balatonföldvári strandot sem a fideszes elit.