Orbán érzi a vesztét, ezért "utánam az öszönvíz" mottóval osztogatásba kezdett a magyar államadóság kárára. Erről és az ellenzék kormányváltás utáni terveiről beszélt Burány Sándor az ATV-ben.
Kőbánya és Kispest országgyűlési képviselője és előválasztási jelöltje, mint közgazdasági szakpolitikus volt az Egyenes Beszéd vendége.
Jönnek a választások egészen konkrétan, és a kormány ilyenkor attól sem riad vissza, hogy egy kicsit szebbnek láttassa a statisztikát, mint korábban - hívta fel a figyelmet a képviselő. Elmondta, hogy a gazdasági növekedés tekintetében visszakerültünk oda, ahol a járvány előtt voltunk, arról viszont szó sincs, hogy tovább növekedtünk volna. Ezen kívül vannak problémák is. A válság és a választási osztogatás miatt például elszállt az államháztartási hiány, ráadásul a költekezés módja is vitatható.
Az ellenzék nem 200 ezer bruttó, hanem 200 ezer nettó minimálbért ígér.
Orbán a választások miatt most megemeli a minimálbért ugyan, de arról hallani sem akar, hogy adómentessé tegye - mutatott rá Burány Sándor.
Orbánék 2010-ben azzal kedték kormányzásukat, hogy 17 százalékkal megadóztatták a minimálbért, ami addig adómentes volt. Az új kormány ezt eltörölné, amivel nem csak a munkavállalókat, de a munkaadókat is segíteni szeretnék.
Nem az a cél, hogy a kisvállalkozások terheit növeljük, hanem az a cél, hogy a minimálbérből úgy maradjon több az emberek zsebében, hogy az nem teszi tönkre a kisvállalkozásokat - mondta Burány Sándor.
Ennek a legegyszerűbb módja az, hogy elengedik a személyi jövedelemadónak azt a részét, amit a minimálbért keresők el kell, hogy szenvedjenek most. A minimálbér megemelésének legegyszerűbb módja, hogy megszüntetjük azt az Európában páratlan, igazságtalan rendszert, hogy a minimálbér után 15 százalékos jövedelemadót kell fizetni. Sehol Európában ilyen magas adója a minimálbérnek nincs.
A 13. havi nyugdíjat már 2010-ben visszaadhatta volna a Fidesz-kormány.
Amikor Orbán Viktor arról beszél, hogy visszahozzák a 13. havi nyugdíjat, akkor néhány dologról nem beszél:
- Hogy a 13. havi nyugdíjat a Medgyessy-kormány kezdeményezte 2002-ben.
- Hogy a Bajnai-kormány egy válsághelyzetben volt kénytelen megszűntetni.
- Hogy miért nem volt képes a Fidesz-kormány 2010 óta visszahozni és miért csak a választás előtt jut eszükbe.
A 13. havi nyugdíj kapcsán Burány Sándor elmondta, hogy ők is tervezik a visszaépítését. Arra kíváncsi lesz, hogy mennyi pénz marad az államkasszában a kormányváltás után, mert mindig az átadás-átvételnél derül ki, hogy miből fizették a választási osztogatást.
Én már voltam ilyen átadás-átvételnél 2002-ben, és sokszor kiderül, hogy a kasszában koránt sincs annyi, mint amennyit állított róla az előző kormányzat.
Saját előválasztási esélyeiről elmondta, hogy minden nap kint van az utcán az emberek között és jók a visszajelzések.
Remélem az, hogy eddig hatszor legyőztem a Fideszt, ami senki másnak nem sikerült, az elég ajánlólevél a választóknak ahhoz, hogy hetedszerre is én kapjam meg ezt a lehetőséget.
(forrás: ATV)
A Fidesz ugyan semmi pénzért nem ismerné el, de Burány Sándornak és a Párbeszédnek volt igaza
Mint oly' sokszor a Fidesz végül megvalósított egy ellenzéki javaslatot, csak persze később, mint kellett volna. Ezúttal a Párbeszéd javaslatát adják el úgy, mintha az ő ötletük lett volna.
Burány igazi kispesti lokálpatrióta, aki világéletében a kerületért dolgozott
Kispest és Kőbánya jelenlegi országgyűlési képviselője hatszor győzte le a Fideszt a választók segítségével. A kispestiek és a kőbányaiak bizalmát kéri, hogy hetedszer is győzhessen.