Újabb lépéssel került közelebb Karikó Katalin a Nobel-díjhoz, miközben újabb ígéretes szérumot tesztel embereken a Biontech.
Karikó Katalin Széchenyi-díjas magyar kutatóbiológus, biokémikus, a szintetikus mRNS alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója és nem utolsó sorban Szeged díszpolgára.
Óriási áttörést jelenthet a rák elleni küzdelemben a koronavírus elleni védőoltás kapcsán megismert német BioNTech új oltóanyaga. A cég alelnöke Karikó Katalin, aki méltán lehet büszke arra, hogy tudásával már jelenleg is a Nobel-díj küszöbén áll.
A Szegeden diplomát szerző tudós megkapta a Reichstein-érmet is. A svájci akadémia adja azoknak ezt az elismerést, akik sokat tettek a gyógyszerészeti tudományok népszerűsítéséért a kutatáson, tanításon és a gyakorlati alkalmazáson keresztül.
A lengyel–svájci kémikus és orvosi Nobel-díjas Tadeusz Reichsteinről elnevezett díj már többször került olyan tudóshoz, aki később megkapta a Nobel-díjat is.
A szintén szegedi Boldogkői Zsolt genetikus, virológus az RTL Klubnak elmondta: a vakcinával arra stimulálható az immunrendszer, hogy ismerje fel a ráksejteket. Az egyelőre egyetlen tesztalany késői stádiumú páciens, megvizsgálják, van-e a készítménynek mellékhatása, hatásos-e egyáltalán, majd fokozatosan egyre több embert vonnak be a próbákba.
Reméljük, hogy Karikó Katalin szabadalma mind a koronavírus, mind a rák legyőzéséhez közelebb visz minket, őt pedig a már most megérdemelt Nobel-díjhoz!
Egy fiatal párt öllt meg a szegedi gyógyszerész
Kőrözést adtak ki a fetételezett tettes elen.
A szegediek is fizethetnek műtét előtt
"Senkit nem hagyunk az út szélén" - viccnek is rossz
Orbán és B. Nagy László nem áll le, 540 milliárdos hitelbe vernék a szegedi embereket
Magyar emberek elleni bűnök tömegét követte ma el a parlamentben Orbán Viktor, és B. Nagy László. Létrehozták például a Fudan Egyetem fideszes alapítványt.
A szegedi ismerőseid között is lesznek áldozatai a Fidesz melegellenes törvényének
A kutatások szerint Európában a népesség csaknem 6%-a meleg/leszbikus, Magyarországon ennél alacsonyabb az arány, méghozzá azért, mert itthon sokan még családjuk előtt is titkolják a beállítottságukat.