Miatta hozták a törvényt, hogy orvos maradhasson, de vajon úgy is gyógyítana, hogy le kell mondania a borítékokról?
Kialudtak az ünnep fényei Győrben is, jönnek a szürke hétköznapok és a hatályba lépő új rendelkezések! A hálapénze kapcsán is elhíresült Dr. Dézsi vajon folytatja az orvosi hivatását úgy is, hogy büntetik a betegek megkopasztását?
Nyolcezer forint értékű tárggyal, ám egy évben szigorúan egyszer köszönheti meg a beteg orvosa gyógyító munkáját, ha nem akarja, hogy mindketten börtönben végezzék. Január 1-jétől még a Büntető Törvénykönyvet is módosították a hálapénz miatt.
A hálás betegnek nem kell többé azon idegeskedni, hogyan csúsztassa a borítékot a doktor zsebébe vagy szégyenkeznie amiatt, hogy a beavatkozás előtt kért összeg messze meghaladja a családi költségvetést.
Dézsi úr! Az Ön számára ezek nem ismeretlen dolgok!
A betegek többsége tudja, nem új eljárást, még modernebb eszközt, ritka gyógyszert vásárol meg a borítékkal, hanem figyelmet, emberhez illőbb ellátást. Hogy ez mennyire így van, azt egyértelműen bizonyítja, hogy a statisztika szerint az idősek és a nők fizetnek legtöbbet, ők közelítik meg érzelmi alapon a gyógyulást is.
Ami még a régi gyakorlat, legvastagabb borítékokat pedig a kórházi orvosok kapták mindig. Dézsi Csaba András esetében, akit állítólagosan zsarolni akarnak azzal, hogy borítékot fogad el, vajon továbbra is kórházi orvos marad?
Mennyi pénztől esik így el, vajon mennyit szokott kérni az idős betegeitől a jó bánásmódért? Megéri így gyakorolni a hivatását? Hamarosan kiderül.