A sztrájk során gyorsan kiderült, hogy Orbán és Rétvári Bence magasról tesz a váci és környéki pedagógusokra és gyermekekre egyaránt. Hiába: csak addig látnak, hogy az adófizetők pénzén az ő gyerekeik jó magániskolákba járhatnak. Nézzük meg most, mit ajánl ehelyett az ellenzék oktatási programja!
Január utolsó napján több, mint húszezer tanár emelt hangot a pedagógusok és ezáltal a gyermekek rendszerszintű kizsákmányolása ellen. A szakszervezetek szerint az, hogy az oktatást is felügyelő EMMI megfenyegette őket és megpróbáltak keresztbe tenni a sztrájknak, pont azt eredményezte, hogy még több vácipolyi érdeklődik az oktatás feloldhatatlannak tűnő gondjai iránt. Nade mik is ezek a gondok?
- kábé 20 ezer tanár hiányzik a rendszerből, nincs matektanár, nincsenek szaktanárok, a nem szaktanári helyettesítés mindennapos
- a pofátlanul alacsony tanári fizetés nemcsak megélhetési gondokhoz vezet, de albérletezéssel párosítva konkrétan a hajléktalanság rémével fenyeget
- Orbán és csicskái, köztük Rétvári Bence megszegték a pedagógusoknak tett ígéretüket: elmaradt az inflációkövető béremelés. Hazudtak, mint a vízfolyás!
- a gyermekeink és a dolgozók nincsenek biztonságban a covidtól az intézményekben – pedig nyugaton, például Ausztriában, ezt már rég megoldották.
Mi erre Márki-Zay csapatának megoldása?
- A hat ellenzéki párt oktatáspolitikusai a következő ciklusban 50 százalékos pedagógusbér-emelésre tettek ígéretet. Ha véget vetnek a fideszes lopásnak, akkor erre is lesz majd pénz.
- Meg fogják szüntetni a bürokratikus és a kormány parancsát teljesítő Klebelsberg Központot és a tankerületeket, amelyek gúzsba kötik az iskolákat és bilincsbe verik a tanárok kezét
- Az Egységben Magyarországért vissza fogja állítani a tankönyvválasztás szabadságát és a pedagógusok szakmai önállóságának lehetőségét. A szabad gyerekeket csak szabad tanárok nevelhetik!
- Önálló Oktatási Minisztériumot hoznak létre. Elég volt a Kásler-káoszból, mindenkinek tudnia kell, hogy milyen ügyben hova fordulhat, mi kinek a dolga!
- Csökkenteni fogják mind a pedagógusok, mind a diákok leterheltségét – kevesebb adminisztráció, több tanítás, több tablet és kreativitás – a jövőre készítjük föl a gyerekeket, nem a múltra!
Ha mi, öntudatos, felelős vácipolyi emberek tenni akarunk az oktatásért, a gyermekeink jövőjéért, akkor
április 3-án el kell mennünk szavazni, hogy Inotay Gergely és az összefogás szakpolitikusai lehetőséget kapjanak arra, hogy rendbe hozzák, amit Orbánék 12 év alatt tönkretettek!
MZP: a mi üzenetünk a pedagógustársadalomnak világos
Mellettük állnak, hálásak a mindennapi erőfeszítéseikért, és együtt küzdenek velük a munkakörülmények javításáért és a béremelésért.
Elárulta az egyesült ellenzék, mire költenek majd Lölö és többi oligarcha helyett
Az Egységben Magyarországért arra készül, hogy a mesterséges NER-es gazdaság és a magasabb jövedelműek támogatása helyett az oktatásra, az egészségügyre és a rászorulókra fordítja az állami pénzeket. Mutatjuk, mi van még!
A kormány fenyegetései ellenére a tanárok folytatják a sztrájkot
Március 16-án újra sztrájkra készülnek a pedagógusok – tudatta közleményben a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete. Orbánék nem hagytak számukra más választást.
Tóth Endre: reális lehet a 45 százalékos pedagógus béremelés
Lehet, hogy nem egy lépcsőben, de mindenképpen kell béremelés az oktatásban – mondja az ellenzék dél-budai országgyűlési képviselőjelöltje.
Vádirat Orbánnak egy pályakezdő tanártól: A hajléktalanság fenyeget
Ma már nem arról van szó, hogy nem futja a keresetből a nyaralásra vagy kulturális javakra, hanem a lakhatási szegénység, súlyos megélhetési problémák azok, amelyekkel naponta szembe kell nézniük a pedagógusoknak – írta a PDSZ.