Az önkormányzatokra hárul a koronavírus elleni védekezés terhének jelentős része. Mutatjuk, hogy Óbuda vezetése hogyan igyekszik segíteni Önöknek.
1. Krízistámogatás
Akik hirtelen szembesülnek megélhetési nehézségekkel, azok egyszeri, maximum 120 ezer forintos támogatásért tudnak folyamodni az önkormányzathoz. Ez egy vissza nem térítendő támogatás, amit a vészhelyzet ideje alatt, és azt követően 30 napig lehet kérelmezni, az alábbi nyomtatványon.
2. Veszélyhelyzeti bérleti díj támogatás
A lakbér kifizetésében is igyekszik segédkezet nyújtani Óbuda vezetése. Hogy lehetőleg senki ne veszítse el a fedelet a feje fölül. A veszélyhelyzeti bérleti díj támogatásként maximum a bérleti díj kétszeresét, de legfeljebb 300 ezer forintot lehet igényelni. A támogatás visszafizetését a vészhelyzet megszűnését követő 3. hónapban kell megkezdeni, kamatmentesen, részletekben.
3. Zöldszám az időseknek
Már az előtt elindult Óbudán az idősek segítése, hogy ezt a kormány kötelező feladatként határozta volna meg az önkormányzatok számára. Az idős korosztály a leginkább kitett a koronavírus-fertőzésnek. Ezért a III. kerületben is arra biztatnak minden idős honfitársunkat, hogy maradjon otthon. Ha gondot jelent a bevásárlás, postai ügyintézés, vagy a gyógyszerek kiváltása, akkor a kerületi zöldszámon azonnal segítenek Önnek: 06 80 204-777
4. Lelkisegély-vonal
A koronavírus-járvány az egészségünk és a megélhetésünk mellett, a mentális állapotunkat is próbára teszi. Sok lemondással jár a kibontakozó tavasz idején a négy fal között tölteni napokat és heteket. Éppen ezért indított lelkisegély-vonalat az óbudai önkormányzat. Ha egyedül van, nincs kivel beszélgetnie, vagy csak szeretné elmondani valakinek a problémáit, a pszichológusok várják hívását 10 és 19 óra között.
5. Kisállat tulajdonosok segítése
Sokaknak jelenthet problémát kisállatuk ellátása a kijárási korlátozások idején. Rájuk is gondolt Kiss László, aki közismert állatvédő. Egy macska, és egy kutya segítő alapítvánnyal is stratégia megállapodást kötött az önkormányzati. Így önkéntes aktivisták viszik ki az állat eleségét, gyógyszerét, vagy az almot. A +36 70 227 56 01 számon kérhet segítséget, ha problémát okoz társállata ellátása.