Online fogadóórát tartott a gyáli polgármester. Az ott elhangzottakra reagált az Eleven Gyál civil szervezet.
Online fogadóórát tartott szerdán Pápai Mihály gyáli polgármester, akinek a tavaly év végi önjutalmazása még a szintén fideszes kormányhivatal szerint is jogtalan volt. Az ott elhangzottakra reagált az Eleven Gyál a Facebook oldalán. Az idézetek a civil szervezet posztjából származnak.
Végre hallhattunk konkrét számokat a településünket érintő koronavírus betegszámról. Ezt többen, többször kérték, pl. mi is. Köszönjük. Jó lenne ezeket az információkat valamilyen gyakorisággal rendszeresen hallani.
A fogadóórán elhangzottak szerint
a tavalyi év folyamán 698 gyálinak volt pozitív covid-tesztje, és koronavírus következtében 17-en hunytak el. A legfiatalabb 34 éves volt, a legidősebb pedig 90.
Jelenleg 6 fő pozitív, és 7 fő kontakt van karanténban.
Rákérdeztünk a jutalom ügyben hozott, Pest Megyei Kormányhivatal elmarasztaló törvényességi eljárására és az erkölcsi megítélésére. Mindebben Polgármester úr továbbra is fenntartja korábbi álláspontját, miszerint ez jár neki és vitatják a tövényességi felügyeleti eljárást is.
Ahogy azt korábban megírtuk, Pápai szerint kevés a közel félmilliós nettó fizetése, ezért tartja jogosnak a hathavi bérének megfelelő jutalmat, amit a rendkívüli jogrend miatt kapott felhatalmazással adott saját magának. Arcpirító volt ez a hozzáállás egy olyan évben, amikor százezrek veszítették el a munkájukat, vagy legalábbis csökkent a bevételük.
Vízügyben egy helyi lakos rákérdezett a hypo szag és ízre (23. és 30. perc környéke), mire Polgármester úr a klór mennyiség határértékéről beszélt. Az Üllő Te Vagy Egyesület utána járt ennek a kérdésnek és tölük tudjuk, hogy nem a klórt kell vizsgálni hanem a klorit mértékét. Ez okozza a hypo érzetet és ez okozhat bőrviszketést, kiütést. Persze a víz gond ettől nagyobb mértékű, ezt a Polgármester úr is elismerte.
Az Eleven Vecsés és az Eleven Gyál már korábban felmérést indított arról, hogy milyen tapasztalatai vannak a gyáliaknak és a vecsésieknek az ivóvízzel kapcsolatban? Hol és milyen rendszerességgel fordul elő vízminőségi probléma, ezek milyen jellegűek és milyen megoldásokat látnak az ügyben? A kérdőívük a linkre kattintva érhető el.
Felmerültek járda gondok, amit mi is szóvá tettünk már 2017- 2018-ban és különböző akciókkal fel is hívtuk rá a figyelmet. Azóta sem látunk járdaépítésre ütemtervet határidőkkel, utca nevekkel.
Zajügyben szerintetek elfogadható az az érv, hogy jelen pillanatban nem tudják a zajmérést elvégezni a korlátozó intézkedések miatt, mert ez most nem mutatna valóságos eredményt? Mit gondoltok a forgalom alakulásáról?
Az M0 és az M5 autópályák kapcsán megrendelt zajmérésről még december elején adatigénylést nyújtott be az Eleven Gyál, hogy nyilvánosságra kerüljön, pontosan melyik céggel, mikor és hol tervezik ezt a mérést. Aki nem elégedett a polgármester válaszával, az már most kitöltheti a cilvil szervezet által összeállított erre vonatkozó kérdőívet.
A polgármesteri online fogadóóra
itt visszanézhető
A kormányhivatal szerint is jogsértő volt a gyáli fideszes polgármester önjutalmazása
Kötelezik a jogsértőt a jogsértő állapot megszüntetésére és a jogszerű állapot helyreállítására, vagyis Pápainak vissza kell fizetnie a pénzt.
Ki és mikor méri majd a zajt Gyálon?
A városvezetés még novemberben rendelt zaj- és levegőszennyezettségi mérést, de még mindig nincs róla semmilyen információ.
Tiszta víz van a poharainkban?
Gyáliak és vecsésiek véleményét várják az ívóvíz minőségéről.
Az Európai Unió Bírósága tárgyalja a gyáli Elios beruházások ügyét
Az Eleven Gyál civil csoport beperelte az Európai Bizottságot, amiért nem adják ki az Elios beruházásairól szóló OLAF jelentést.
A Fidesz 5 főbűne Ferihegy környékén
A Ferihegy környéki települések is megsínylették a NER elmúlt 10 évét. Az uniós pénzek körüli botrányoktól a hatóságok akár választást is befolyásoló félrenézéséig volt itt minden. Kezdjünk is bele.