Karácsony városvezetése négyszer annyi adót kell fizessen, mint Tarlósé. Hogy miért? Csak!
Orbán Viktor hazudott a parlamentben, amikor arról beszélt, hogy milyen sok pénze van Budapestnek. Méghozzá olyan átlátszóan, hogy az már szégyenletes. Olyan számlaadatokra hivatkozott ugyanis, amin ott van a főváros által beszedett bevétel, de nincs rajta az, amit a kerületeknek utal tovább főváros.
Ez olyan, mint fizetésnapon örülni, hogy milyen sok pénz van a számlán, aztán másnap levonják a telefont, a villanyt, a vizet meg a gázt - és huss. Nem sok értelme van.
Karácsony Gergely baloldali főpolgármester oldalán azt írta:
válság ide vagy oda, nem a kormány támogatja a fővárost, hanem épp fordítva. Egy fillér állami támogatás nélkül látunk el számtalan közfeladatot és még ezen felül is befizetünk a kormánynak. Az új városvezetésnek ugyanis közel négyszer annyi önkormányzati adót kell fizetnie, mint Tarlósnak - és mindezt a pusztító válság idején.
Budapest támogatása mínuszba fordul, tehát Budapest több adót fizet, mint amennyi támogatást kap a kormánytól. A miniszterelnök azt monda a 2019-es választás után, hogy a kormány ugyanazt a hozzáállást fogja mutatni az új városvezetésnek amit az előzőnek.
Hazudott.
Közben a magyar gazdaság a fideszes szerint jól teljesít, hiszen a GDP csökkenése kisebb volt az uniós átlagnál, a századvéges elemzők szerint pedig óriási a növekedési potenciálja.
Ha ez az igazság, akkor minek megszorítani Budapestet?
MIÉRT?
Nem engednek: a Fidesz százezrek életét keseríti meg
Hiába kezdeményezte az MSZP a katások 40%-os büntetőadójának elengedését, a kormány lesöpörte az asztalról a javaslatot. Orbánék több százezer ember kérése ellenére kifosztják az egyéni vállalkozókat is.
Karácsony: a kormány egyik kézzel a járvány, másikkal az önkormányzatok ellen küzd
Sajnos a járvány által okozott gazdasági károk mellé még a kormányzati megszorítások is sújtják a magyar önkormányzatokat - mondta újévi köszöntőjében a sikeres baloldali politikus, Budapest vezetője.
Esett a magyar gazdaság, de nem ez a legnagyobb baj
5,1 százalékkal csökkent a magyar GDP 2020-ban az előző évihez képest a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) becslése szerint.