Egymillió alkoholista országa: stressz és feloldatlan traumák indítanak el a lejtőn az elhallgatás, kirekesztés és tabusítás fellegvárává vált Magyarországon.
Bár a szakemberek a Magyarországon élő alkoholbetegek számát valójában "csak" 800 000 főre teszik, a 200 000 gyógyszerfüggővel és mintegy 20 000 drogfüggővel kiegészülve ezek a számok kifejezetten éles látletetet adnak a magyar társadalomról. Ez akárhogy nézzük, azt jelenti, hogy minden nyolcadik felnőtt ember valamilyen szert használva küzd a démonaival.
Dr. Máthé Gábor '56-ban disszidált Kanadába, ahol kemény munkával a világ egyik vezető addiktológus-pszichiáterévé küzdötte fel magát. Legújabb könyvében és a kapcsolódó előadás-sorozatán azt tárgyalja, hogy hogyan hat a társadalom általános állapota az egyénre. Bátran kimondja, hogy
"az ember családban és társadalomban él, és bizony a társadalmi-gazdasági-politikai körülmények egyértelműen meghatározzák, hogy megbetegszünk-e vagy sem."
Mivel az alkoholfüggőségre hajlamosító genetikai tényezők minden nyugati társadalomban azonos arányban vannak jelen, könnyen beláható, hogy ha egy országban százalékosan ilyen elképesztően sokan szenvednek alkoholfüggőségben, az az adott ország társadalmi helyzetét minősíti.
Dr. Máthé azt állítja, hogy elsősorban a férfiak alkoholizmusa
ebben az országban mindig nagyon sok stressz volt. És minél több a stressz, annál többet isznak az emberek. Tehát a férfiakban például így mutatja ki magát: az alkoholizmusban, az öngyilkosságokban, dohányzásban, és persze, betegségekben is. Tehát továbbra is azt az egyszerű dolgot állítom, hogy az embert nem lehet elszakítani a körülményektől.
A lényeget a mai Magyarország helyzetére alkalmazva könnyen érthetővé válik, hogy miért lehet akár a politika is a közvetett oka annak, hogy egy magyar átlagember alkoholistává válik.
- ezt jelenleg a maga zsigeri módján reagálja le a magyar társadalom: szörnyű egészségi állapottal és elképesztően nagyszámú alkohol-, drog- és gyógyszerfüggővel ajándékozott meg minket ez a mérgező, kirekesztő, megbélyegző légkör. A Fidesz nemcsak, hogy nem vesz erről tudomást, hanem tudatosan kihasználja: idealizálja, fals módon ábrázolja és támogatja az italozást és ezzel tovább mélyíti a problémát.
Ezután a látlelet után éppen ideje venni egy mély, tiszta levegőt, és a nemzeti egységet a közösen megformálandó jövőre, és nem pedig az aktuális mesterségesen legyártott ellenségkép gyűlöletére építeni.
Forrás: 24.hu
A piáló Orbán Viktorral ünnepelhetjük az egymillió alkoholista országát
10 éves a pálinkafőzés szabadsága, a miniszterelnök ezt pálinkanyakalással ünnepelte meg. Így mutat példát a fiataloknak egy felelőtlen vezető.
Orbánnak ez a legfontosabb: kiharcolták, hogy az egész EU-ban adómentes legyen a házipálinka
Ne csak itthon legyen népbetegség az alkoholizmus.
Zacher Gábor a karanténalkoholizmusról és arról, hogy a nyunyóka kevés a mentális egészséghez
A 2020-as karanténidőszakot a magyarok leginkább ivással vészelték át, a szabad nyarat pedig szintén alkohollal ünnepelték. A kormány nem foglalkozott az emberek pszichés problémáival sem.