Süllyed a hajó, a patkányok menekülnek, a nagykutyák pedig igyekeznek minden mozdíthatót beleszórni a mentőcsónakokba. A marakodás már ott tart, hogy a főnök úr családja a többiektől vesz el - ha szerencséje van a magyaroknak, mind odavesznek.
Ha van valami, amit a magyar ember ismer, az az adósság. Ez különösen igaz volt az elmúlt másfél évben, számtalan család és vállalkozás kénytelen volt hiteleket fölvenni ahhoz, hogy túléljék a válságot. De a Fidesz krémje ebben is az első.
Tiborcz István, az Orbán-család kedvenc vejének cégeit például 55 milliárd állami; és több tízmilliárdos különféle óriáshitelek terhelik.
Ez persze nem elég neki ahhoz, hogy lelassítson, hiszen a miniszterelnök vejeként és strómanjaként neki kivételezett helyzete van.
Tiborcz és a körülötte legyeskedő strómanok egyre nagyobb mennyiségű magyarországi vagyont halmoznak fel - nézzük meg az utóbbi idő legnagyobb beszerzéseit.
Szállodabiznisz
Nemrég a BDPST Group megvásárolta a belvárosi D8 hotelt, az előkelő, 137 szobás komplexum azonban nem volt olcsó. Azaz dehogynem, hiszen a Mészáros-féle MKB 18,375 millió eurós kölcsönt adott nekik kényelmes költekezésre. Ez a 6,5 milliárd forintos zsebpénz és a D8 hotel csak a kezdete annak a hotelvásárlási láznak, amit Tiborczék lefolytattak.
A teljeség igénye nélkül:
- Hotel Dorothea, a D8-tól egy kőhajításnyira - 40,14 milliárdos hitel a Takarékbanktól.
- A Szabadság-téri Adria-palota - 3,03 milliárdos kölcsön a Budapest Banktól.
- A turai kastély megbecstelenítéséből született Botaniq - 2,31 milliárdos hitel a Gránit Banktól.
- Az Andrássy úti Alice Hotel - 1,5 milliárd szintén a Gránit Banktól.
Napelempark-beruházások
A világítás területén Tiborcz István már korábban is botrányba keveredett, az Elios-üggyel a fél országot átverte. De nem elég neki a közvilágítás, ha tehetné, a Napot is lelopná az égről. Amíg ez nem megy, addig megelékszik a magyarországi napelem-telepek lenyúlásával.
Ezen a területen nem egyedül gazdagodik, hiszen szükség van strómanokra is. Sájer Gábor, a botrányokban úszó Elios Zrt. korábbi vezére, valamint Dicső László és Figura Ferenc sietett ebben a segítségére.
Szintén tőlük jött az a 12 milliárdos hitel, amely a török-magyar Polat család napelemes cégének felvásárlásához kellett.
Persze nem csak hitelből lehet gazdagodni - sokkal egyszerűbb, ha a NER nagykutyái egyszerűen odaadják a cégeiket, vagy hagyják, hogy az Orbán-család kikanyarítson magának egy húsosabb szeletet.
Az Appeninn Nyrt-ből korábban Mészáros Lőrinc és Tiborcz István is kiszállt, ám most hirtelen Tiborcz kedvenc ügyvédje, Hamar Endre ugrott be segíteni a cégnek, valamint hivatalos telephelyet kaptak a Pasaréti úti Equilor–BDPST-irodaházban. Így sokkal kényelmesebb a csicskáknak egyeztetni a főnökkel.
A Waberer’s International Nyrt. szállítmányozó vállalat is hasonló módon egyre közelebb kerül Tiborczhoz. Orbán egyik legdrágább tanácsadójának volt cége hirtelen tele lett tömve haverokkal és csicskákkal. A cél pedig egyértelmű: Tiborcz is a tulajdonosok között akar lenni a nemzetközi cégben.
A fideszes belharcnak pedig megint a magyarok fogják meginni a levét.
Forrás: Válasz Online
Na vajon kinek a cége bővíti a fóti filmstúdiót? Igen, eltalálta, Mészárosé!
Majd pont ezt az üzletet hagyják meg másnak.
Szétesés: tovább osztja egymásnak a pofonokat Orbán és Matolcsy
A választási vereséghez közeledve egyre durvább belső harcok szabdalják fel a Fideszt.
Komoly uniós pénzekről maradhat le a magyar egészségügy
Csak idén mintegy 311 millió euró válik elérhetővé az Európai Unió egészségügyi programjából, a jövő évi célokról és prioritásokról pedig már zajlik a konzultáció; félő, hogy ezekből Magyarország kimarad – figyelmeztetett Ujhelyi István szocialista EP-képviselő csütörtöki online sajtótájékoztatóján.