Az iszonyatos kórházi túlterheltség miatt a munkaigényes, gépi lélegeztetésre szorulóknak szinte semmi esélye a túlélésre, mert nem jut elég ápoló - derül ki a Magyar Orvosi Kamara az RTL Híradójához jutott leveléből.
Az első hullám idején, amikor még nagyságrendekkel kevesebben szorultak intenzív kórházi kezelésre, még sokkal többen túlélték, ha lélegeztetőgépre kerültek. A második hullám idején Szlávyk János, a Szent László kórház infektológus főorvosa azt mondta, náluk már a lélegeztetettek 40-45 százaléka meghalt. Mostanra nagyságrendekkel rosszabb lett a helyzet.
... a gépi lélegeztetést, intubálást igénylő betegek halálozása rendkívül magas, akár a 95 százalékot is eléri egyes helyeken.
Ez abból a levélből származik, amit a Magyar Orvosi Kamara (MOK) küldött Pintér Sándor belügyminiszternek, aki a járványügyi védekezést irányítja az alkalmatlan Kásler helyett.
A házi- és sürgősségi szakorvosként dolgozó Késmárky András az RTL Híradónak elmondta, a betegek különösen akkor vannak nagy veszélyben, ha úgynevezett invazív, azaz behatolást, intubálást igénylő, altatásban történő lélegeztetésre szorulnak. A probléma ezzel a kezelésmóddal az, hogy az eredményesség érdekében folyamatos, intenzív felügyeletet igényel az ellátó személyzettől.
Azért hal meg csaknem minden intubált beteg, mert nincs elég ápoló, aki felügyelje őket és a gépeket.
Mivel a kormány nem kommunikál az egészségüggyel és a közvéleménnyel, csak az intenzív osztályokon dolgozók személyes beszámolóiból lehet bármit tudni. A MOK Győr-Moson-Sopron megyei területi szervezetének elnöke, Szijjártó László beszélt a tragikus állapotokról.
Sajnos ilyen adatokat kaptunk, hogy bizony, akiket Magyarországon altatni kell, csövön keresztül lélegeztetni, éppen azért, mert ez egy nagyon munkaintenzív ellátás, ahol egy ápolóra maximum három beteg juthatna, és itt egy ápolóra nem három beteg jut, hanem 10, 15 vagy 20, akkor ott akár ilyen 95 százalék fölötti halálozás van.
Ez azt jelenti, hogy 100 betegből legfeljebb 5, aki ezt a fajta kezelést túléli. Az RTL megkereste a Belügyminisztériumot, az Országos Kórházi Főigazgatóságot és az Operatív Törzset is, de senki sem volt hajlandó válaszolni nekik.
A kormány alá tartozó hatóságok kussolnak és sunnyognak. Védik az alkalmatlan kormányt egy védhetetlen helyzetben.
(forrás: RTL Híradó)
Van, hogy hatszoros túlterheltség mellett dolgoznak az ápolók a Covid intenzív osztályokon
Az ápolók félnek a kormány bosszújától, ezért nem merik nyilvánosan elmondani, mekkora a baj. Az egymás közt megosztott történetek viszont magukért beszélnek.
Még nagyobb tragédia lehet, ha Orbán idő előtt nyitja az országot
Már megint okosabbnak képzeli magát a szakértőknél a felcsúti miniszterelnök, mi ihatjuk meg a levét.
Túlterheltek a kórházak: Rangsorolni kell ki kerülhet intenzívre
A koronavírus harmadik hulláma minden eddiginél magasabb fertőzésszámot hozott. Az intenzív osztályok pedig teljesen megteltek életveszélyben lévő betegekkel.
Orbán elveszítette a háborút a vírussal szemben
Orbánnak mindig is kedvére voltak a háborús hasonlatok és metaforák: volt itt IMF-szabadságharc, migránsválság és most természetesen a koronavírus-járvány elleni háború, aminek egyes csatáiról is beszélt a felcsúti miniszterelnök. Nos, ezt bizony elvesztette. Mutatjuk, miért!