A kormány a legrosszabb esetben szükséges 8 ezer helyett vett 16 ezer lélegeztetőgépet 300 milliárdért. Miközben itthon is folyik már a gyártás.
Hogy járvány idején hány lélegeztetőgépre van szükség, azt senki sem tudja egészen pontosan megmondani. A legpontosabban talán a járványügyi szakértők, orvosok. Normális helyeken ők mondanák meg. Nálunk a miniszterelnök.
Orbán Viktor a legeslegrosszabb esetben is 8000 darab lélegeztetőgépet látott szükségesnek.
Orbánék viszont a biztosnál is biztosabbra mentek: Kínából berendeltek 16 000 lélegeztetőgépet!
Talán ez is része volt a Budapest-Belgrád vasútvonallal kapcsolatos 10 évre titkosított megállapodásnak?
300 milliárd forint közpénzt költöttek el.
Menczer Tamás külügyi államtitkár azt mondta, azért kellett ennyit rendelni, mert nagy volt a piaci verseny. Na de ennyire? Még Orbán lakájmédiájának pofátlanságokhoz edződött riportere is nagyot nézett, amikor Menczer Tamás kibökte a 300 milliárdos összeget.
Vajon ki járt jól? Vagy ki fog jól járni?
Az Orbán-kormánynak már korábban is szokása volt lélegeztetőgépekkel üzletelni. Egy biztos, a magyar társadalom nem járt jól ezzel az üzlettel. Most van az a országban több, mint tízezer lélegeztetőgép, amiknek egy része nem megfelelő. A készültség persze nem árt, de ennyire sokra biztos nem lesz szükség.
A kormány megoldása, hogy Afrikába és Ázsiába fogják eladni a gépeket.
Valószínűleg nem tudják majd az eredeti vételárat elkérni értük. De mi lesz a különbséggel? Valóban annyival kevesebbet fizet majd a vevő? A NER elmúlt 10 évét ismerve lehet, hogy valamennyit még fognak fizetni, csak azt nem a magyar államnak. És az is lehet, hogy közvetítőcégek segítségét is igénybe veszik. Persze nem ingyen.
Menczer Tamás azt mondta: "emberélet nem múlhat pénzen!”
Ha emberélet nem is múlik ezen a pénzen, de az biztos, hogy valaki baromira meggazdagodik megint a mi pénzünkön!
Via.